Ana Sayfa

Cam Balkon İzmir

Yeni bir ürün hızla kentlerde yerini aldı. Balkonların nasıl kapatılacağına verilecek tek cevap, izmir cam balkon ürünleri. Artık dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz bir balkon için modern ve estetik seçeneğiniz var…Güvenlik endişelerine verilebilecek iyi bir cevap. Balkonda bulunan eşyalarınızı tozdan koruyan camlama sistemleri ile ekonomik katkı. Su ve ses yalıtımında fayda sağlayan sistemler. Goldcambalkon olarak odaklandığımız konu, müşteri beklentilerini doğru anlamak ve ihtiyacı karşılamak.

izmir cam balkon cam firması
izmir cam balkon firması

izmir cam balkon sistemleri

Peki nedir cam balkon? izmir cam balkon sistemleri 6 esas noktadan oluşur. Her biri kendi içerisinde ayrı ayrı değerlendirilebilir. Bir sistem onu oluşturan paçalardan oluşur. Önemli olan sistemin parçalarının uyumudur. Asaş cam balkon ve Camoda cam balkon bir sistemin nasıl uyumlu olması konusunda iyi bir örnek vermektedir.

izmir cam balkon uygulama şirketi
izmir cam balkon üretici şirketi

 izmir cam balkon alüminyum profilleri

Balkon camlama sistemlerinde alüminyum malzemeler çok önemli yer işgal eder. Sistemin iskeletini izmir cam balkon alüminyum profilleri oluşturur. Alüminyum ürünler yapı malzemeleri arasında bir çok özellikleri ile ön plana çıkar. Tasarım çözümleriyle alüminyum profilin pek çok sektörde kullanılmasını sağlamaktadır. Ar-Ge çalışmaları ve yapılandırılan Sistem bölümüyle müşterilerini desteklemekte ve teklifler sunmaktadır.

Alüminyum alaşımı: Bitmiş ürünün hafiflikle birleştirdiği yüksek gerilme direnci, aşınmaya karşı direnç ve yüksek kalitede yüzey gibi özellikleri vardır. Alüminyum defaatle geri dönüştürülebilir.

 

izmir cam balkon fiyatları
izmir cam balkon fiyat

Alüminyum profiller için yeni kullanım alanları bulmayı, geliştirmeyi ve mevcut çözümleri iyileştirmeyi kendimize iş olarak addediyoruz. Bu noktada alüminyumun bu avantajlarını kullanarak piyasadaki hisselerini ve olanaklarını arttırmak isteyen firmalarla da yakın işbirliği içine giriyoruz.

izmir cam balkon damlalıklı kasa profili, balkon kapatmalar da alta döşenir. Damlalık profili sızan suların dışarıya tahliyesine yardımcı olur. Burada ihmal edilen su tahliye deliklerinin aralıklarla temizleme işleminin yapılmamasıdır. Cam balkon su almaz gibi yanlış bir inanış tüketiciler tarafından benimsenmiştir. Su tahliye kanalları şiddetli yağmurlarda sızan suları tahliye eder, su almasını engellemez. cam balkon damlalıklı kasa profilleri Ral renkleri ve ahşap desenli olarak boyanabilir.

izmir cam balkon hesaplama
izmir cam balkon hesapla

cam balkon üst kasa profili, taşıyıcı vazifesi gören bu profil çok dikkatli ve sağlam montaj yapılmalıdır.Montaj vidaları sık aralarla atılmalıdır. Alüminyum et kalınlığı bu nokta da çok önemlidir. Alüminyum iç duvar kalınlığı mukavemet açısından fayda sağlar.

katlanır camlama perde izmir modelleri
katlanır camlama perde izmir

cam balkon yan dikme, katlanan camların toplandığı veya camların final yaptığı noktada yan dikme kullanılır. Yan dikme su, toz, ses yalıtımına ekstra katkı sağlar. Yan dikme cam balkon sisteminin teraziye alınmasında hassas bir rol oynar. alt kasa profili terazisinde yerine oturtulduktan sonra, yan dikme teraziye alınarak takılır. Üst kasa profili bu terazi baz alınarak takılır. Yan dikme üzerine takılan kıl fitiller ara sızdırmazlığı sağlar.

izmir cam balkon ölçüsü
izmir cam balkon ölçme

alüminyum ara cam çıtaları, birbiri sıra katlanan camların arasındaki boşlukları kapatmak için alüminyum çıtalar kullanılır. İlk zamanlar kullanılan şeffaf silikon contanın yerine geçmiştir. Dayanıklı ve sızdırmazlık sağlayan profiller, her renk boyanabilir.

 izmir cam balkon aksesuarları 

Cam balkonların hareket ettirilebilmesi aksesuarlardan olmaktadır. Aksesuarlar camlama sistemlerini rahat kullanmamıza olanak sağlar. Aksesuarları inceleyecek olursak;

izmir cam balkon katlanır aksesuarları
izmir cam balkon aksesuarları

1- Rulmanlı camlama tekerlekleri : Çelik milli rulmanlı (çelik teker) dediğimiz üzeri pvc kaplı tekerleklerdir. izmir cam balkon sistemlerinin çalışmasında en önemli aksesuardır.

2- Çıkış kapağı, cam kanat kapama kapakları ve kilit sistemleri  orjinal hammaddeden imal edilmiş olmalıdır. Hurda oranı yüksek yardımcı malzemeler kolay kırılabilmekte ve kısa ömürlü olmaktadır.

3- Kıl fitiller : Alüminyum kasa ve kanatlara takılır, cam ara çıtalarına takılır. Hava sızdırmazlık özelliği katar.

izmir cam balkon alüminyum conta
izmir cam balkon kıl fitil

 izmir cam balkon izolasyon 

İzolasyon her zaman en önemli sorunların başında gelmiştir. Kullanılan silikonize mastikler kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Marka değeri yüksek ürünler genellikle daha dayanıklı olmaktadır. Alt kasa montajı yapılırken kasa altına dikkatlice silikon çekilmelidir. Kasa önlerine ve yan dikme etrafına güzelce silikonize mastik çekilmelidir.

izmircambalkon
izmir cambalkon

 izmir cam balkon üretimi   

Cam balkon üretimi, tecrübe, emek ve bilgi isteyen bir iştir. Kullanılan makinaların kalite ve bakımlarından, üretim binasının genişliği ve çalışan ustaların tecrübesi önem kazanmaktadır. Üretimde bulunan ürünler mümkün olduğunca yere temas ettirilmemelidir. Stok alanı düzgün ve temiz olmalıdır.

izmir cam balkon ücretsiz keşif hizmetleri
izmir cam balkon ücretsiz keşif

 izmir cam balkon montajı 

Evet cam balkon montajı tüm sürecin finalinin yapıldığı andır. Atölyeden çıkıştan işi teslim etme noktasına kadar ince ve meşakkatli bir yoldur. Artık müşteri ile direkt temas sağlarsınız. Firmanızı montaj ustaları temsil etmektedir. Yaptığı işin can emniyeti açısından önemini bilen ve müşteri yerine geçip empati yapabilen montajcılar kullanır hale gelmek çok önemlidir.

izmir cam balkon şirketleri
izmir cam balkon firması

izmir cam balkon modelleri

GENEL ÖZELLİKLER

Günlük hayatlarımızın bir parçası haline gelen ve bilhassa yaz mevsiminde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz balkonlarımızın daha güvenli ve daha kullanışlı hale gelmesinde cam balkonun büyük tesiri olmuştur.

Gold Cam Balkon ürünleri, estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

izmir cam balkon telefonu
izmir cam balkon ara

CAM BALKON SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

• Sahip olduğunuz manzara ve görünümde herhangi bir kayıp olmaz.

• Camlama ile kapatılmış balkonlar evinize değer katar.

• İmar mevzuatına hukuken tamamen uygundur.

• Mimari olarak estetik ve etkileyici bir görünüm sunar.

• Dışarıdan binaya bakıldığında binanın yapısında bir farklılık oluşturmaz.

• Kat sahipleri arasında kanuni bir sorun oluşturmaz.

• Balkonunuzdan 4 mevsim yararlanmanızı sağlar.

• Yağmur, kar, rüzgar gibi dış etkenlerden savunur.

• Isı ve ses izolasyonu olumlu katkı sağlar.

• Her türlü balkona takılabilir ve uygundur.

• Sistem yüksekliğe göre 8 ve 10 mm temperli camlardan oluşmaktadır.

• Temizliği ve bakımı pratiktir.

• Değişik düzeylerde istenildiği kadar açılıp kapatılabilir.

• Camlar temperli olduğundan esnek ve dayanıklıdır.

• Darbelere dayanıklı temperli cam kullanılmaktadır. Bu sayede hırsızlık olaylarına karşı maksimum savunma sağlar.

• Sıradan dışı tesirlerle camın kırılması vaziyetinde ise küçük parçalara ayrılarak etrafa ve canlılara zarar vermez.

izmir cam balkon dünyası
izmir cam balkon merkezi

izmir cam balkon oval modeller

Sıkıntılı bir cam balkon modelidir. Oval hatları olan balkonlar montaj açısından biraz sıkıntılıdır. Montajı zor olmakla beraber, cam araları kapaması çok hassas ayarlara bağlıdır. Kasa profilleri kertilerek açı verilmeye çalışılır. Her bir cam paneli sisteme oturtulunca oval açısı tespit edilip vidalama yapılır. Ova cam balkon montajı tecrübe gerektirir.

teras altı cam balkon izmir fiyat
teras altı cam balkon izmir

izmir cam balkon düz modeller

Duvardan duvara düz cam balkon modelleri, montajı en kolay sistemlerdir. Ölçü kaçıklıkların da ayar profili veya perde profili kullanılarak montaj yapılmaktadır. Çalışmasırahat bir cam balkon modelidir.

cam balkon izmir firması
cam balkon izmir

izmir cam balkon L modeller

Genişliği, ön ve yan alandan oluşan cam balkon modelleridir. Cam balkon estetiğine örnek verilecek bir modeldir. Bu sistemde kanatlar ayrı köşelere toplanacağı gibi, bir taraftan diğer tarafa beraber de katlanıp toplanabilir. Köşeler cam cama üretileceği gibi, köşe kutu profiller ile birleştirilebilir.

izmir cam balkon u modeller

U balkonlar, önü ve iki yan kenarları olan balkonlar dır. Bu tip balkonlarda köşeler 45 derece olabilir, dar açı-geniş açı olabilir. U balkonlar oval de olabilmektedir.

cam balkon izmir fiyat
cam balkon izmir

izmir cam balkon seçenekleri

Cam balkon seçenekleri, çalışma prensiplerine göre adlandırılmaktadır. Katlanır kayar ve sürgülü sistemler olarak ayrılır. Katlamalı cam balkon 8 mm temperli camlı veya çift camlı üretilebilmektedir. Sürmeli camlama sistemleri, 8 mm veya ısı camlı uygulama yapılabilmektedir.

şeffaf cam balkon izmir
şeffaf cam balkon izmirmodelleri

izmir cam balkon katlanır sistemler

Katlanır sistemler değerlendirecek olursak; üstte taşıyıcı kasa altta kılavuz kasa içinde sürülebilen ve çıkış noktasında içeriye doğru katlanabilen cam panellerin çalışmasından ibarettir. Cam kanatları çelik milli rulman tekerlekler taşır ve hareket ettirir. İlk açılan katlanır kanat kilit sistemi ile kapanır. askılı katlanır sistemler, vitrin uygulamalarında kullanılır.

izmir gold cam balkon firması
izmir gold cam balkon

izmir cam balkon sürgülü sistemler

Sürgülü camlama sistemleri, cam panellerin ileri geri sürülmesi esasına göre çalışır. Camlar bu sistem de katlanmaz. Eşikli kasa ve eşiksiz kasa kullanılmaktadır. 8 mm temperli camlı, 10 mm temperli camlı ve ısıcamlı temperli camlar kullanılmaktadır. Mutlaka bir cam paneli kadar alan kapalı kalmaktadır. Genelde konutlarda veranda, pergola ve teras altı kapama işlerinde kullanılmaktadır. Mekanlarda, ofis bölmelerinde ve cafelerde sürmeli sistemler kullanılır. Kilit sistemleri basmalı kilit, fotosel kilit ve cam cama kilit olabilmektedir.

izmir cam balkon renkleri
izmir-cam-balkon-renkleri

izmir cam balkon çeşitleri

Cam balkon çeşitleri kullanılan cam türlerine göre adlandırılır.

izmir cam balkon 8 mm temperli camlı sistem

Genelde kullanılan sistem 8 mm temperli camların tercih edildiği çeşitlerdir. Şeffaf, füme, bronz, yeşil ve mavi renkli camlar çoğunlukla kullanılır. Konut tipi

katlanırcam kapı izmir şeffaf camlı model
katlanırcam kapı izmir şeffaf camlı

izmir cam balkon ısı camlı sistem

Çift camlı camlama sistemlerinde her iki cam temper işlemi görmektedir. Böylece izolasyonun yanında dayanıklılık sağlanmış olur. Esneme minimum düzeye indirgenmiştir. sistemin temel çalışma mantığı aynıdır. sürgülü yada katlamalı olabilmektedir.

izmir camoda bayii
izmir camoda

izmir cam balkon renkleri

Cam balkon renkleri, alüminyum renkleri, cam renkleri ve aksesuar renkleri olarak sınıflandırılabilir.

izmir cam balkon alüminyum renkleri

Alüminyum renkleri, Ral boya, ahşap desenli kaplama boya renkleri olarak tercih edilebilmektedir. Genelde bronz ve naturel renk alüminyum profil malzemeler kullanılmaktadır. Fırında ileri teknolojiler ile boyana bildiği gibi basit usüllerde de boyanmaktadır. Mevsim şartlarına en dayanıklı sistem naturel renk (gri) alüminyumdur.

izmir cam balkon perdelik ayar profili
izmir cam balkon perdelik

izmir cam balkon cam renkleri

Cam renkleri en çok konuşulan kısmıdır. Zevklere ve ihtiyaca direk etki eden işin bu kısmıdır. Balkon ışık almasına göre aynı cam rengi farklılıklar göstermektedir. Şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil cam renkleri genelde kullanılan renklerdir.

izmir cam balkon fiyat farkları
izmir cam balkon fiyat

izmir cam balkon örnekleri

balkon camlama örneklerini cam renklerine göre değerlendirecek olursak;

izmir cam balkon mavi camlı

Mavi cam kullanılan cam balkon örnekleri daha az yoğunlukta kullanılan sistemlerdir.

cam balkon izmir bayii
cam balkon izmir

izmir cam balkon füme camlı

Füme cam dışarıdan görülme kaygıları ile tercih edilmektedir. Ancak gün batımı küçük bir ışık ile içerisi görülebilmektedir. Gün ışığında çok dikkatli bakmak ile içerisi görülebilir. Uzak mesafelerden gündüz içerisi gözükmez. Füme cam balkon renkleri içerisinde en koyu cam olarak geçmektedir.

izmir cam balkon bronz camlı

Bronz cam, bir miktar kızıla dönük koyu bir cam rengidir. Bronz alüminyum rengi ile uyum sağlamaktadır.

izmir cam balkon fiyatı
izmir cam balkon su alırmı

izmir cam balkon yeşil camlı

Yeşil renk camların kullanılması, bina küpeşte renkleri ile uyumlu olması veya yeşil alana bakan pergola altı uygulamalarında yoğunluk kazanmaktadır.

izmir cam balkon şeffaf camlı

Şeffaf cam mekanlarda ve sahil kenarı eğlence merkezlerinde kullanılmaktadır. Bol ışık istenilen alanlarda tercih edilir.

izmir cam balkon sineklik modelleri
izmir cam balkon sineklik sistemleri

izmir cam balkon çift camlı

Çift camlı uygulamalarda her renk cam kullanılabilmektedir.

izmir cam balkon markaları

Camlama markaları malzemeleri üreten firmaların ismini veya oluşturdukları markaların ismini taşır. Alüminyum üretici firmaları bilinirliklerini artırmak için kabul görür marka olmak hedefini taşırlar. Bunun için reklam ve bayilik faaliyetlerine değer verirler.

camlama sistemleri izmir fiyatlar ne kadar
camlama sistemleri izmir fiyatlar

izmir cam balkon asaş camlama

Asaş alüminyum Türkiye ve Dünya çapında bir markadır. Asaş cam balkon alüminyum kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek teknoloji ile üretim yapan asaş farkındalık yaratmıştır. Marka alüminyum folyoların üzerinde yazmaktadır. asaş kendi marka aksesuarlarını üretmiştir. Bu durum gerek kullanıcı gerek üretici açısından büyük rahatlık sağlamıştır.

cam balkon montaj ustası izmir
cam balkon montajı izmir

izmir cam balkon asaş katlanır camlama

Asaş katlanır sistemleri, 4,5 cm taban oturma alanı ile diğer serilerden daha geniş profil yapısına sahiptir. Damlalıklı kasa, perde ayar profili ve sararmaz şeffaf conta ile farklı bir konsept sunmaktadır. Kilitleme mekanizmaları, çıkış kapakları ve diğer aksesuarlar orjinal asaş marka olduğu için sorunsuz bir sistem ortaya çıkmıştır.

izmir cam balkon seçenekleri
izmir cam balkon örnekleri

izmir cam balkon asaş sürgülü camlama

Sürgülü sistemde, eşikli ve eşiksiz kasa tipleri mevcuttur. 8 mm cam kullanılmaktadır.

izmir cam balkon camoda camlama

Camoda Deceuninck grubunun bünyesine geçmiştir. Kendine özgü gelişmiş detay çözümleri üst segment bir ürün olmasını desteklemektedir. Cam hariç diğer tüm ürünler Camoda markadır. Camoda winsa ve pimaş grubunun geliştirdiği çağdaş balkon camlama modelleridir.

izmir balkon camı modelleri
izmir balkon camı

izmir cam balkon camoda katlanır camlama

Firma olarak bella seri kullanıyoruz. Bella camoda serisi, 8 mm ve çift camlı olarak kullanılabilir. Özgün profil yapısı diğer erilerden ayırmaktadır. marka olabilmiş bir kaç cam balkon sisteminden biridir.

izmir cam balkon iletişim telefonu
izmir cam balkon iletişim
izmir cam balkon camoda klasik çift camlı katlanır camlama

camoda camlama, size entegre bir balkon camı öneriyor. Bu çağrı kalite ve dayanıklılık ile destekleniyor. Çift camlı kullanım istediğimizde biraz daha maliyetleri azaltmak için klasik çift camı tercih edebilirsiniz. Her iki cam temperlidir izmir cam balkon camoda konfor camlı katlanır camlama

cam balkon sistemleri izmir
cam balkon sistemleri izmir modelleri
izmir cam balkon gold seri camlama

Gold seri katlanır balkon cam sistemleri, camlama sektörünün lider markasıdır.  Yurt dışından ülkemize geitirilen camlama sistemlerinin isim babası olmuştur. Gold genel olarak camlamanın genel ismi olmuştur. Profil detayları ve kanalları çok rahat kullanım imkanı vermektedir. Gold sistem, kayar katlanır cam balkon seçeneklerinde yer bulmuştur. Gold aksesuarları genelde diğer sistemlerde kullanılabilmektedir. Alüminyum profil renkleri olarak Ral renkleri ve baskı boya ahşap desenli renklerde boyanabilir. Perde takabilmeniz için perde profili mevcuttur. Balkonlarda ölçü dengesizliklerini gidermek için ayar profili de kullanılmaktadır.

balkona camlama izmir renkleri
balkona camlama izmir

izmir cam balkon cam filmi

Cam balkon filmi gereklimi? Bu sorunun çok yönlü cevabı vardır. Cam filmi montaj sonrası ve montaj öncesi cam balkon atölyesinde kaplanabilmektedir. Güneş kontrolü ve görüntü sorunları ile ilgili ağırlıklı olarak uygulanmaktadır. Marka gruplarına göre kalite değişmektedir. Firma olarak Solarmax markasını kullanmaktayız. Ayna özellikli film çeşitleri vardır. Dışarıdan görünmeyi engelleyen cam filmleri akşam az bir ışıkta bile özelliğini yitirebilir.

balkona cam izmir
balkona cam izmir

izmir cam balkon perde sistemleri

Cam balkon yerine takıldı işlemleriniz bitti…Ancak perde takmak istediniz ve önünüze bir sorun çıktı!!! Perde mekanizmasını asacak yer yok. Çünkü cam balkon kanadı üst çıkış noktası duvardan sıfır noktasına yakın olmaktadır. Bu sebep ile perde profili veya ayar profili mutlaka takılmalıdır. Stor perde veya zebra perde sistemlerini bu şekilde sorunsuz takabilirsiniz.

izmir balkon camlama firmaları
izmir balkon camlama

Cam balkon pliseli perde modeli, son yıllarda kullanılan yeni bir üründür. Tam kapanabilmesi, yarım bırakılabilmesi ve aşağı yukarı hareketi sayesinde istediğiniz bölgeyi kapalı tutabilirsiniz. Çeşitli renklerde ve desenlerde üretilebilmektedir.

izmir cam balkon sineklik

Sinek ve böcek her zaman sorun olmuştur. Bu konuda bazı ürünler geliştirilmiştir. Şimdilik cam balkon sineklik malzemeleri farklı çalışmalar yapılmaktadır. Pliseli sineklik ve açılır sistem sineklik modelleri uygulanmaktadır. Sineklik taktırmayı düşünüyorsanız, önceden bu konuyu ölçü alan arkadaşa bildirmeniz gerekmektedir.

izmir camlama dışa açılır sineklik sistemleri
izmir camlama sineklik sistemleri

izmir kış bahçesi

CAM BALKONLA KIŞ BAHÇESİ

Villa malikane müstakil dubleks, tripleks tarzında yapıların bir uzantısı veya tamamiyle bağımsız bir yapı olarak size doğanın bütün güzelliklerini görme olanağı sağlayan ve sizi tabiatla buluşturan kişiye özel uygulamalardır.

katlanır cam balkonlu kış bahçesi izmir fiyatları
katlanır cam balkonlu kış bahçesi izmir

izmir kış bahçesi Sistemi’nde tüm detaylar tek tek projelendirilmiştir. Kendine has sistem ayrıntıları sayesinde bir kış bahçesinde aranılan tüm özelliklere sahiptir. Kış bahçeleri güneşin tüm negatif tesirlerinden arınmış, ancak süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar yaratmak için geliştirilmiştir. Kış bahçesi ile ister özel, ister ticari emelli olsun her türlü alanı kapalı, ancak saydam mekanlar olarak şık ve işlevsel hale getirmek olasıdır. Bu sistemde kullanılan temperli veya emniyetli cam sayesinde ısıtma ve soğutma sırasında asgari ısı kaybı söz konusudur. Her abuhava şartına uygun etrafçı, estetik, süsleyici, fonksiyonel modern mekanlar sunulmaktadır. izmir kış bahçesi Sistemlerinde kullanılmakta olan hammaddelerin büyük bir bölümünü cam ve alüminyum oluşturmaktadır. Tabiata bir zararı olmayan bu maddeler ayrı olarak yüzde yüz geri dönüşüme kazandırılabilmektedir. Görsel olarak da etraf ve tabiat ile tam uyum sağlamakta olan izmir kış bahçesi Sistemleri dört mevsim doğa ile iç içe yaşanılabilecek mekanlar sunmaktadır.

pergola altı kış bahçesi izmir fiyatları
pergola altı kış bahçesi izmir

CAM BALKONLA TERAS KAPAMA

Terasınız da şehrin büyüleyici güzelliğini ve zarafetini ayaklar altına seren hoş bir ortam için ve terasınız dan dört mevsim faydalanabilmeniz için teras kapama sistemi en doğru tercihtir. Hane ve işyerlerinizdeki teraslarınızın dış etrafla buluşmasını sağlayan mekanların kapatılması için uygulanan çağdaş çağın çağdaş yüzünü en pratik şekilde yansıtan, kullanıldığı yerlerde insana rahatlık hissi veren özel bir sistemdir.

izmir cam ofis fiyatları 2018
izmir cam ofis fiyatları 2017