izmir cam balkon sistemleri

izmir cam balkon sistemleri ;istenildiğinde balkonunuzu tamamiyle kapatabilmenizi, istenildiğinde ise tamamiyle açabilmenizi sağlayan bir balkon kapatma sistemidir. Camlar sabit olmayıp sağa sola serbestçe hareket edebildiğinden istenildiğinde balkonun istenilen bölümü açılabilmektedir.

izmir cam balkon sistemleri fiyatları
izmir cam balkon sistemleri renkleri

izmir cam balkon sistemleri hakkında

Sistem : çok emelli kullanım için tasarlanmış. bir sistemler bütünüdür. Mekanizmalardaki kayar – hareketli yapı sayesinde kullanımı kolaydır. Tam olarak kapatılıp açılabileceği gibi cam oturumların bir veyahut birkaçını pencere gibi açıp havalandırma emelli kullanabilme olanağı da sağlar. Sistemin yapısı alüminyum taşıyıcı çerçeve, hareketli kanatlar, yönlendiricili aparatlar, temperli cam, izolasyon dolgu malzemeleri ve fitillerden oluşmaktadır.

izmir cam balkon sistemleri alüminyum conta
izmir cam balkon sistemleri firmaları

Manzaranız :Sistem, yapısı uyarınca taşıyıcı alüminyum çerçeve ve alt üst kanatlar dışında rastgele bir yatay ya da düşey kayıt içermemektedir. Bu da manzara ve görüntüde hiç bir kayıp oluşturmaz. Manzaranız tablo görünümüne bürünür. Dışarıdan bakıldığında da binaların yapısında bir farklık ve bozulma olmamaktadır. Bu yüzden göze hoş görünmeyen yapısal kirlilikler oluşmaz.

izmir cam balkon sistemleri ölçüsü
izmir cam balkon sistemleri ölçme

izmir cam balkon sistemleri katlanır cam balkon                                                                           

Sistemi tamamen açtığınızda balkonunuzu hiç bir irtibat ve ek yapılmamışçasına kullanma özgürlüğü sunduğu gibi, tam olarak kapatıldığında ise ısı, rüzgar, ses, toz vb. dış etkenleri ehemmiyetli derecede engelleyerek yalıtım sağlamaktadır.

izmir cam balkon sistemleri hesap
izmir cam balkon sistemleri hesaplama

Villa yazlık, cafe restorant, kış bahçesi, teras, sera ve balkon özelliği olan tüm mekanlarda kullanılmaktadır. Kullanılacak alanın şekline göre özel dizayn yapılır. Oval, köşeli, düz tüm mekanlara uygundur.

camoda ısıcamlı izmir fiyatı
camoda ısıcamlı izmir

Kanatları tek parça emniyet camdan imal edilen sistem balkonlarda alttan ve üstten; sergenlerde üstten taşıyıcılı olmak üzere iki çeşit çalışma mekanizmasına sahiptir. Camlar üstte ve altta alüminyum profiller arasındaki rulmanlı tekerler sayesinde kayarak hareket eder.

izmir cam balkon sistemleri
izmir cam balkon sistemleri hakkında bilgiler

izmir cam balkon sistemleri katlamalı balkon camı

Sistemimiz, hayatımızın büyük bölümünün geçtiği hanelerin daha işlevsel kullanılması için düşünülmüştür. Aslında hanemizin parçası olan balkonlarımızın yalnızca yazın kullanılan alanlar olması rahatsız edicidir. Cam balkon kapama sistemimiz sayesinde; binamızın dış görünüşü güzelleşmekte, balkonlarımız atıl kalmaktan kurtulmakta, hanemiz soğuk ve sıcağa karşı tampon özelliği kazanmakta ve bilhassa küçük çocuklarımızın emniyeti sağlanmaktadır. Katlanır cam balkon sistemleri değişik ihtiyaçları karşılayan tarzından dolayı herkes tarafından çok kullanılan bir sistemdir. Son derece şık ve fonksiyonel tarzından dolayı bir hayli balkon sisteminde görebilirsiniz.

izmir cam balkon sistemleri örneği
izmir cam balkon sistemleri renk örneği

Teknik özellikleri düşünüldüğünde son derece kullanışlı ve bir hayli mekanda kullanım ile ilgili farklılıklar gösterebilen bir yapıya sahiptir. Kolay kullanımı ve her mekanda şıklığına artı olarak su tahliyesinde ve sızdırmazlık konusunda olarak da büyük avantajlar sağlayan bir sistemdir.Bu yüzden havanın güzel olduğu vakitlerde açık kullanıp hiç kapatılmamış gibi yararlanabileceğiniz katlanır cam balkon sistemi kötü havalarda da zorlu koşullarda da estetiği hiç bozmadan sizlere son derece konforlu rahat şık bir kullanış sunar.

camoda bayii izmir
camoda imalat izmir

Sürgülü Cam Balkon Sistemleri

Düz balkonlarda ve kullanım alanının kısıtlı olduğu yerlerde seçenek edilen bu sistem, sadece yatay olarak hareket ederek, balkonlarınızı daha kullanışlı hale getiriyor. İçeri doğru açılmadığından yer avantajı sağlayan bu sistem de her türlü perde uygulamasına müsait hale geliyor. Sürgülü cam balkon sistemleri kullanım kolaylığının yanı sıra su tahliye sistemi sayesinde sızdırmazlık konusunda avantaj sağlar.

izmir sürgülü cam balkon
izmir sürmeli camlama

Mekanlarınızın daha kısıtlı olduğu yerlerde kullanılan bu sistem sadece yatay olarak hareket ederek size mekanlarınızı daha çekici hale getiriyor. Alt bilyalı rulmanlar kanatların sağa sola kolayca taşınmasını sağlıyor.

cam balkon imalatı izmir firması
cam balkon imalatı izmir

Ayrı olarak kanatlar içeri yada dışarı katlanmadığından dolayı her türlü perde uygulamasına müsait hale geliyor. Kanatlara takılan kilitler sayesinde tam güvenlik sağlanmaktadır. Kanatlar birbirini özel tasarım baza kapağı sayesinde sıralı bir şekilde çekmektedir.

izmir sürme perde sistemleri
izmir sürmeli cam perdesi

SERGEN & KIŞ BAHÇESİ

SERGEN SİSTEMLERİ

Sergen Sistemi, oteller, mağazalar, cafe-pastaneler, alış-veriş merkezleri ve kış bahçeleri için tasarlanmış çağdaş bir sistemdir.

Çağdaş ve rahat ortamlar oluşturur.  yağmur, kar, toz, Rüzgar, vb. negatif hava şartlarında dış etkenlerden savunma sağlar. Yapıdaki alan kaybını, gereksiz çirkin  görüntü ve kısıtlamaları ortadan kaldırır

İstendiğinde tamamiyle açılabilmesi sayesinde, geniş ve rahat ortamlar oluşturur. Teşhirde ve kullanımda esnek mekanlara fırsat verir.

izmir cam balkon sistemleri fiyatları
izmir cam balkon sistemleri farkları

Hareketli kanatları sayesinde  iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlar

Sergen sisteminde 10 mm temperli cam standart olup, tam güvenlik sağlanır

istemde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya veya eloksal boya uygulanabileceği gibi, ahşap desenli eloktrostaik boyada uygulanabilir. Bu boya sayesine alüminyum profillerimiz, tüm abuhava şartlarına dayanıklı hale gelmektedir.

izmir cam balkon sistemleri fiyatları
izmir cam balkon sistemleri bayileri

Temperli camlara ayrı olarak logo, fon, desen gibi baskılar yapılabilir.

izmir cam balkon sistemleri kış bahçesi

1. Yaz kış bahçe keyfi yaşayabilirsiniz…

2. Panoramik görüntü sağlar…

3. Konuklarınızı ağırlayabileceğiniz yeni bir yaşan alanı sağlar.

4. Estetik ve kolay kullanımı ile temizlik zorluğu yoktur.

bela ısıcamlı izmir
bela ısıcamlı izmir

izmir cam balkon sistemleri TERAS KAPAMA

Teras kapamanın ana nedenlerinden birisi teras üzerine kışın yağan yağmur ve karın olan don olaylarıyla beraber seramik ve derzlerde zarara yol açmasıdır. Buzlar eridiği anda terastan akan sular çatlaklardan konut içerisine girmektedir.

izmir teras camlama sistemleri
izmir teras camlama

Bu olay hanenizde daimi bakım gerektirmekte, taban kaplamaları ve duvar boyalarının yenilenmesi ve benzeri giderleri da beraberinde getirebilmektedir.
Teras kapatma bu meseleleri bittirecektir. Teras kapatmanın bir diğer nedeni ise ısı kaybını önlemesidir. Çünkü daire üzerinin kapalı olması ve terasın çatı görevi görmesi ısıda ciddi bir tasarruf sağlayabilir.

izmir pergola altı camlama
izmir pergolaya camlama

izmir cam balkon sistemleri ısı camlı balkon camlama

Isı Cam, Isı Kayıplarını Tek Cama Oranla % 50 Azaltmaktadır., Isıcamlı cam balkon Sistemimizde Kullanılan Isı Camlar 24mm (4+16+4 ) dir., Isı Camlı Cam Balkon Sistemimizde Kullanılan Camların Her İki camda Temperlidir. Temperli Cam, Düz Cama Oranla Darbelere Karşı Takriben 5 Kat Daha Dayanıklıdır.

camoda izmirde
camoda izmir bayii

Kırıldığı Vakit Küçük ve Keskin Olmayan Parçalara Ayrılarak Yaralanma Rizikonunu Azalttığından Dolayı Emniyet Camı Olarak Kullanıma Uygundur. Sistemin Alt ve Üst Kasa Profillerinde yağmur oluk ve buhar kanallı Olup, Uygulanacak Alana Girebilecek Su sızmalarını dışarıya tahliye eder. Isıcamlı cam balkon Sistemlerinde Kullanılan Her Bir Kanadın Cam Boşluğu Alüminyum Contalar İle Desteklenmiştir. Isı Camlı Cam Balkon Sistemimiz Balkonlarınızdaki Soğuk Ortam ve Gürültüyü Minumuma İndirmektedir. Isı camlı cam balkon sistemimiz estetik görünümü bozmaz, cam balkon görünümünde, kışın sıcak, yazın serin ortamlar sunar.

izmir cam balkon sistemleri tavsiye
izmir cam balkon sistemleri 2018 fiyatları

izmir cam balkon sistemleri  sıkca sorulan sorular

izmir cam balkon sistemleri her tür balkona uygulanabilir mi?

Cam Balkon Sistemimiz düz, L, U, Oval yada çok kırıklı her tür balkona sıhhatli bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem kolayca kullanılabilir

füme renk cam balkon izmir
füme renk cam balkon izmir

izmir cam balkon sistemleri camların dış tarafını nasıl temizleyeceğim?

Sistemlerimizin kanatları balkonun içerisine doğru tek tek katlanarak açılabilir özellikte olduğundan her kanat tek tek içe doğru katlanarak dış tarafa bakan yüzeyler rahatlıkla temizlenebilir.

renkli cam balkonizmir
renkli cam balkonizmir

Balkonuma cam balkon yaptırdıktan sonra evin iç duvarını yıkıp balkonla odayı birleştirmek istiyorum? Bu bir mesele oluşturur mu?

Isı camlı MIKNATISLI cam balkon serimizden kullanırsak hiçbir şekilde sıkıntı çıkmayacağına garanti veriyoruz.

izmir cam balkon cam fiyatları
izmir cam balkon fiyatları

izmir cam balkon sistemleri imar mevzuatına aykırı mıdır?

Binaların balkonları 2 çeşittir. Teknik olarak çıkma balkon ve gömme balkon olarak tanımlanırlar. Gömme balkonlarda cam balkon sistemleri kolayca uygulanabilir. Bu kanunen serbesttir.

katlanır camlama izmir
katlanır cam izmir

izmir cam balkon sistemleri temperli cam nedir?

Camın ısı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde Cam Temperleme denilen bir işlemden geçirilir. Temperleme prosesi cam panoların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması asalına dayanır. Cam 700°C’ye kadar ısıtılır ve hava üflenerek soğutulur. Sıcaklığın azalması ile yüzey büzüşür ve sertleşir.

izmir ofis bölme fiyatları
izmir ofis bölme fiyatı

izmir cam balkon sistemleri yağmur, su sızdırır mı?

Cam Balkon sistemimizde kullanılan SIZDIRMAZLIK PROFİLİ sayesinde sıhhatli yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun profilden içeri girmesi engellenmektedir.

izmir cam balkon sistemleri camlar rüzgârda kırılır mı?

Cam Balkon sistemimizde kullanılan tüm camlar 8 mm temperli camdır. 8 mm temperli camlar, sathi darbelere ve rüzgâra karşı dayanıklıdır.

cam balkon izmire
cam balkon izmir

izmir cam balkon sistemleri yüksekliği sistemin güvenliğini etkiler mi?

Normal Koşullarda cam Balkon sistemleri güvenlik unsuru ön tasarıda tutularak üretilmiştir. Sistemlerde 8 mm. temperli cam kullanılmaktadır. Bu camlar 2.30 m yüksekliğe kadar tam randımanlı şekilde çalışmaktadır. Bundan daha fazla yüksekliklerde camların güvenlik sorunu olmamasına karşın camlar arasında kayıt olmadığı için şiddetli rüzgârlarda camlar titremekte içeri rüzgâr ve yağmur almakta ve ıslık çalmaktadır. Fakat bizim sistemimizde camların arasında alüminyum mıknatıslı fitil olduğundan hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır.

cam balkon izmir firması
cambalkonizmir

izmir cam balkon sistemleri evin ısınmasına katkısı olur mu?

Cam Balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içersine daha çok arttırarak vermektedir. Sözgelimi dış ısı 10 derece ise balkon içindeki ısı 15-16 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine mani olduğu için evin çok daha tez ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yapılan odalar çok daha sıcak olmakta ve ciddi oranlarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

izmir cam balkon fiyatları
izmir cam balkon fiyatları 2018