Winsa

Winsa Pvc Pencere Kapı Panjur Sistemleri

Winsa malzeme seçenekleri, sistem çözümü ve detay çözüm özellikleri ile tüketicilere  farklı model imkanları sunmaktadır. Pvc doğrama sektöründe Winsa uzun bir süredir, konut pencerelerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Winsa pencere kapı ve panjur sistemleri sektörün tercih edilen ve beğenilen markası olmuştur.

Winsa

Winsa doğrama

Neden Winsa ?

Neden Winsa ?  Çünkü Winsa, son tüketicilerin, mimarların ve mühendislerin her türlü beklentisine ve taleplerine yönelik ürün ve sistemler sunmaktadır. Türkiye’de ilk olarak üretilen 90 mm profil genişliğine sahip Revotech Gold ve 84 mm profil genişliğine sahip Revotech sistemleri, Dorado Gold, PVC pencerelerin üstün izolasyon özelliği ve alüminyum profillerin metalik görünümü ile birleştiren Dorado Gold Shield, Dorado,

Rewotech Winsa İzmir

Winsa Rewotech pencere

Safir, Carina, Panorama HS 76 ( Hebeschiebe ), Comfort Slide, Vela Gold ve Vela Sürme Sistemleri, Winstor PVC Panjur ve Winkepenk olmak üzere 13 ayrı serisi Winsa sistemleri arasında yer almaktadır. Ayrıca katlanır kapı, paralel sürme, pivot pencere, içe-dışa açılan sineklik ile yapılarda geniş ve yüksek açıklıklarda üstün performanslı çözümler için tasarlanan 120 mm kasa genişliğine sahip Dorado Gold Ultra Kasa olmak üzere, sistem çözümü sağlayan 150’nin üzerinde profil tipi ve 23 renk seçeneği bulunmaktadır.

Winsa Comfort sürme

Winsa Comfort Slide

Tüm bu sistemlere ilave olarak dünyanın önde gelen kalite belgelendirme kuruluşlarından olan RAL tarafından yüksek kalitesi onaylanmış Winsa markalı ve ithal Sie-Aubi ürünü her türlü çözüme yönelik donanım seçenekleri ile kaliteye verdiği önemi satış sonrası müşteri hizmetlerine yönelik yaklaşımları ile birleştirerek yenilikçi ve öncü bir marka olduğunu sektöründe kanıtlamaktadır. Winsa PVC Pencere, Kapı ve Panjur Sistemleri, kurulduğu ilk yıldan itibaren tüm serilerin ve bu serileri oluşturan profillerin üretiminde uluslarası standartlara, EN, RAL ve TSE normlarına titizlikle uymakta ve bunun yanı sıra gerek üretim öncesi, gerekse üretim ve satış sonrası tüm organizasyonlarını kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirmekte, aldığı sayısız kalite belgesiyle kalite konusundaki gücünü de kanıtlamaktadır.

Winsa aksesuar sistemleri

winsa aksesuarları

Neden PVC?

Pencere imalatında en çok öne çıkan malzemeler ahşap, alüminyum ve PVC’dir. Ahşap, yalıtım açısından iyi sonuçlar verebilmesine karşın sürekli bakım istemesi ve çabuk deforme olabilmesi ve maliyeti nedeniyle çok tercih edilememektedir.  Alüminyum ise yüksek mukavemetine karşın düşük yalıtıma sahip olması ve maliyetinin yüksek olması nedeniyle çok avantajlı değildir. PVC pencereler ise iyi yalıtıma sahip olması, uzun yıllar dayanarak bakım gerektirmemesi, uygun tasarım ve destek elemanlarıyla yüksek mukavemetlere erişebilmesi, ahşap ve alüminyuma oranla daha düşük maliyeti sebebiyle en çok tercih edilen malzemedir. Önceleri bir üretim malzemesi olarak PVC’yle ilgili çok çelişkili tartışmalar olmaktaydı. Bununla birlikte bilimsel araştırmalar çağdaş üretim yöntemleri ve işleme standartlarıyla PVC’nin sürdürülebilir gelişmeye katkıda bulunan bir malzeme haline geldiğini göstermektedir. Bu durum, özellikle de Pvc profillerden üretilmiş pencereler için uygundur.

Winsa-bayii

Winsa-şirketi

Pencere sektöründe PVC hakkında önemli bilgiler;

 • Plastik üretiminde dünyadaki gaz ve petrol rezervlerinin sadece %4’ü kullanılmaktadır ve bunların sadece %1’i PVC için kullanılır. Dünyadaki bütün gaz ve petrol rezervlerinin %40’ı ısıtmada ve binalara enerji sağlanmasında kullanılmaktadır.
 • Winsa modelleri

  Winsa sistemi

 • PVC’nin temel bileşeni kaya tuzundan elde edilen klordur ve ham petrol, malzemenin sadece %43’üne karşılık gelmektedir.
 • PVC pencereler eko-dengede ve eko-verimlilik analizlerinde sınıfının en üstünde yer almaktadır.
 • Yeni PVC pencereler,50 yılın üzerinde bir hizmet ömrü sunmaktadır.
 • PVC üreticilerinin çevresel konularda, ekolojik ve sürdürülebilir üretim süreçleri ile ilgili belirli taahhütleri bulunmaktadır.
 • Pencerelerin PVC içeriği, PVC granüllerinin üretilmesi için geri dönüştürülmekte olup en az yedi defa daha  pencere yapımında kullanılabilmektedir.
 • Winsa aksesuar kalitesi

  Winsa güvenlikli aksesuar

  PVC Pencerelerin Avantajları Nelerdir?

  PVC pencereler çok iyi bir maliyet / yarar oranına sahiptir.  PVC pencereler hem satın almada hem de kullanım ömürleri boyunca belirgin maliyet avantajları sunmaktadırlar. Ahşap çerçeveler PVC profillere göre yaklaşık olarak %20-30 daha pahalıdır ve alüminyum pencereler %30 daha pahalı olmalarıyla en pahalı alternatifi temsil etmektedirler. Yüksek enerji tasarrufu potansiyeli ve 50 yılın üzerindeki kullanım ömrünün tamamı boyunca asgari bakım gerektirmesi göz önüne alındığında uzun vadede de tasarruf sağlanmaktadır.

 • Winsa güvenli aksesuar

  Winsa hırsız güvenlik aksesuarları

 • PVC pencerelerin bakımı kolaydır.Kaliteli PVC pencerelerin bakımı son derece kolaydır ve asgari bakım gerektirmektedirler. Diğer taraftan ahşap pencerelerin yaklaşık olarak iki yılda bir cam değişiminin yapılması ve her 5 yılda bir boyanmaları gerekmektedir. Son teknoloji ürünü PVC granülü hava şartlarına son derece dayanıklı olup ışığa dirençlidir. Pürüzsüz profil yüzeylerin kolay bakım özellikleri nedeniyle pencere çerçevelerini temizlemede ihtiyaç duyacağınız tek şey sıvı bulaşık deterjanıdır.
 • Winsa kapı

  Winsa doğrama

 • PVC pencereler dikkate değer şekilde dayanıklıdır.Ahşaptan mamul pencerelerin tersine PVC pencereler bilhassa uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Kaliteli pencereler bozulmaya dirençleri ve uzun yıllar boyunca yüksek seviyede işlevsellikleriyle öne çıkmaktadırlar. En az 50 yıllık uzun kullanım ömürleri göz önünde bulundurulduğunda PVC pencereler ayrıca binanın değerini korumak bakımından da mükemmel bir yatırımdır.
 • Winsa konut tipi kepenk

  Winsa kepenk

 • PVC pencereler mükemmel bir eko dengeye sahiptir.
 • Winsa pencere doğrama

  Winsa kapı pencere

 • PVC pencereler %100 geri dönüştürebilirdir ve bu nedenle kaynak tasarrufu sağlarlar. Dünyadaki bütün gaz ve petrol rezervlerinin %40’ı binaların ısıtılmasında ve bunlara enerji sağlanmasında kullanılmaktayken bunların sadece %4’ü plastik üretimine gitmekte, bu rakamın da sadece %1’i PVC’de kullanılmaktadır. Geri dönüştürülebilir olmalarının yanı sıra, PVC profillerin dayanıklılığı ve düşük kirlilik seviyeleri mükemmel bir eko denge oluşturulmasına yardımcı olarak çevrenin korunmasına katkıda bulunmaktadır. PVC pencereler ahşap pencereler kıyasla çok daha uzun ömürlüdürler ve üretim sürecinde önemli oranda daha az enerji tüketmektedirler.
Winsa sürme sistemleri

Winsa sürme doğrama

Winsa Kapı Pencere

Winsa kapı pencere sistemleri farklı ihtiyaçlara göre dizayn edilmiş profil sistemleri geliştirilmiştir. Profil taban genişlklerine göre sınıflandırılabilen pencere sistemleri modern ve estetik hatları ile ön plana çıkar. İzmir Winsa kapı pencere modelleri renkli ve beyaz olarak tercih edilebilir.

Winsa Weksper sistemi

Weksper Winsa

Winsa Dorado

Winsa Dorado 70 mm taban oturma alanı ve 5 odacıklı yapısı ile sağlamlığı temsil etmektedir. Profil sınıfı, A Class – TS 5358 – EN 12608’dir. Cam Kalınlıkları: 4, 10, 20, 24, 26, 30, 36, 39 mm olarak takılabilmektedir. Beyaz ve renkli kaplama seçenekleri vardır.

Winsa Dorado doğrama

Winsa Dorado pencere

Winsa Rewotech

Winsa Rewotech, Sektörde 84 mm genişliğinde üretilen ilk PVC profil olarak Revotech seri , PVC sektöründe kayda değer bir ısı yalıtım değerine ulaşmıştır.  Profil taban oturma alanı 84 mm’dir.  Profil Sınıf değeri : B Class – TS 5358 – EN 12608’dir. 24, 30, 36, 44 mm genişliğinde camlar kullanılabilir. Yalıtım sizin için önemliyse, ses ve toz gibi dış unsurlardan tamamen uzak olmak istiyorsanız…Rewotech.

Rewotech Winsa

Winsa Rewotech

Winsa Rewotech doğrama

Winsa Rewotech sistemleri

Winsa Vela Sürme Sistemi

Winsa Vela doğrama

Vela Winsa sürme sistemleri

Winsa Vela sürme sistemi, Sade tasarımı ve hatları, seçenekli uygulama imkaanları ve rahat kullanımı ile görselliğin ön plana çıktığı her açıklıklarda uzun süredir değişmeden isteklere cevap veren sürme pvc pencere ve kapı profil sistemidir. Vela Sürme teknik özellikleri : Üçlü kanat, ikili kanat ve sabit sürme sistemleri uygulanabilir. Pervazlı kasa ve düz kasa modelleri mevcuttur.

Vela sürme Winsa

Winsa Vela sürme

Winsa Comfort Slide

Winsa Comfort Slide seri yenilikci ve estetik şölen sunar. Comfort kasa genişliği 15 cm’dir. Kanat genişliği 7,6 cm’dir. Kasa oda sayısı 6, kanat oda sayısı 5’dir. 24, 30, 36, 44 mm ısıcam kullanılabilir.

Winsa Comfort sürme

Winsa Comfort Slide

Winsa Winstor Pvc Panjur Sistemleri

Gerektiğinde güneşin etkilerinden, gerektiğinde gece dışarıdan bağımsız bir hayat yaşamamıza fırsat veren panjur sistemleridir. Motorlu panjur seçeneği kumandalı ve butonlu olarak uygulanmaktadır. Makara kullanmak isteyenler için makaralı sistem mevcuttur. Doğramalar ile bütünlük oluşturan monoblok kutu, tamirat isteyen durumlarda pratik bir çözüm sunmaktadır.

Winsa Winstor

winsa panjur

Dışarıda hava şartları nasıl olursa olsun mevsimlerin kontrolünü sağlayan bütün pvc pencere ve kapı sistemleri ile uyum sağlayan, şık tasarımı ve üstün yalıtım kalitesi ile benzersiz fayda sağlar. Winsa Winstor pvc panjur sistemleri beyaz ve lamine kaplamalı olarak kullanılabilir.

Winsa panjur modelleri

Winsa panjur

Winsa Winkepenk Pvc Kepenk Sistemleri

Konutunuz hangi ülkede olursa olsun Akdeniz’in sımsıcak havasını içinizde sımsıcak hissetmenizi sağlayan, farklı uygulama ve renk seçenekleri ile evinize harika bir görsel çeşitlilik katan pvc kepenk sistemidir. Cepheye açılan kepenk kanatları tek kanat veya sağa ve sola katlanır tipte çift ya da dört kanat uygulanabilmektedir. İsteğe bağlı kanat içi kanat uygulaması da bulunmaktadır.

Kepenk Winsa

winsa kepenk fiyatları

Winsa Cam Balkon Sistemleri

Winsa cambalkon

Cam balkon Winsa

Winsa cam balkon sistemleri, Camoda, Teras ve Camekan serileri olarak 3 adet ürün grubu vardır.